Strona główna Aktualności Kolejny pracowity tydzień strażaków

Kolejny pracowity tydzień strażaków

W minionym tygodniu strażacy z regionu uczestniczyli w likwidacji 13 zdarzeń, w tym 2 pożarów oraz 11 miejscowych zagrożeń. Na stanowisko kierowania nie wpłynęły zgłoszenia zakwalifikowane jako alarmy fałszywe.

Pierwszy ubiegłotygodniowy pożar miał miejsce w czwartek, kiedy to w ogniu stanęła altanka na ul. Kwiatowej w Szczecinku. Płomienie udało się strażakom szybko opanować, ale warto dodać, że w trakcie gaszenia konieczne było wyniesienie z budynku trzech butli z gazem – dwóch turystycznych oraz jednej mieszczącej aż 11 kg paliwa.

Dużo więcej pracy strażacy mieli w sobotni poranek. Tuż po godz. 4:00 w ogniu stanęły zabudowania gospodarcze w miejscowości Śmiadowo Kolonia. Na szczęście, straty były tylko w mieniu. Na miejscu zdarzenia pojawić się musiało aż sześć zastępów Straży Pożarnej.

Niestety, kolejny tydzień z rzędu strażacy byli dysponowani do udzielania pomocy przedmedycznej do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego.

9.01.2023Ze względu na długi czas dojazdu karetki zostaliśmy zadysponowani do udzielenia pomocy przedmedycznej osobie potrąconej na przejściu dla pieszych.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy przedmedycznej oraz ewakuacji poszkodowanej do szpitala.
Szczecinek
ul. Jana Pawła
10.01.2023Kolizja samochodu osobowego – działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem.Barwice

Do straży wpłynęła informacja, że w łazience urwał się piecyk gazowy.
Działania straży polegały na monitorowaniu składu powietrza, nie stwierdzono obecności gazów niebezpiecznych w powietrzu.
Szczecinek
ul. 1 Maja
11.01.2023Monitorowanie składu powietrza – nie stwierdzono obecność tlenku węgla w powietrzu.Szczecinek
ul. Chełmińska
12.01.2023Do straży wpłynęła informacja o zadymieniu na poddaszu w budynku mieszkalnym.
Działania straży polegały wygaszeniu pieca, wywietrzeniu pomieszczeń i monitoringu składu powietrza – nie stwierdzono obecności gazów niebezpiecznych w powietrzu.
Biały Bór
ul. Dworcowa

Pożar altanki – działania straży polegały na podaniu środka gaśniczego na palącą się altankę.
W czasie działań z altany wyniesiono jedną butlę 11 kg i dwie turystyczne oraz przeszukano pogorzelisko – brak osób poszkodowanych.
Szczecinek
ul. Kwiatowa
13.01.2023Pomoc Policji i ZRM w otwarciu mieszkania.Szczecinek
ul. Wodociągowa
14.01.2023Pożar budynków gospodarczych.Śmiadowo

Do straży wpłynęła informacja o możliwości podtrucia tlenkiem węgla. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów zastano osobę poszkodowaną w łazience, mieszkanie otwarte. Urządzenia pomiarowe wskazały zawartość tlenku węgla w powietrzu. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji poszkodowanego z łazienki przy jednoczesnym wietrzeniu mieszkania oraz udzieleniu pomocy przedmedycznej do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Osoba poszkodowana zabrana do szpitala na dalsze badaniaSzczecinek
ul. Narutowicza

Usunięcie konarów leżących na drodze i blokujących przejazd.Trasa Wilcze Laski – Lotyń
15.01.2023Wypadek samochodu osobowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód po kolizji z drzewem. Pojazdem podróżowały trzy osoby, dwie osoby same opuściły samochód, jedna osoba poszkodowana w środku pojazdu była przytomna, ale zakleszczona. Działania zastępów ratowniczych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do poszkodowanej za pomocą narzędzi hydraulicznych. Jedna osoba poszkodowana w tym zdarzeniu została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w celu dalszych badań.Trasa Barwice – Łeknica

Do straży wpłynęła informacja o dużym wycieku wody w budynku wielorodzinnym, która zalewa pomieszczenie piwnicy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi stwierdził zalane. Działania straży polegały na odłączeniu zasilani elektrycznego, zakręceniu zaworu głównego przyłącza oraz wypompowaniu wody.Przybkowo

Usunięcie czterech drzew leżących na drodze, blokujące przejazd.Ciemino

Info: kpt. Mirosław Śledź