Strona główna Szczecinek Antoni Biedziuk z brązem mistrzostw kraju

Antoni Biedziuk z brązem mistrzostw kraju

Tarnobrzeg już po raz drugi z rzędu był gospodarzem Drużynowych Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym, które rozegrane zostały w miniony weekend w Zespole Szkół nr 1. Broniąca srebrnego medalu miejscowa drużyna IKS „Jezioro” Tarnobrzeg występująca w kl. 10, w barwach której występuje szczecinecki pingpongista Antoni Biedziuk, wymieniana była w gronie faworytów.

Początek zawodów to trzy pewne zwycięstwa: z IKS AWF Warszawa 2:0, PSSON Start Białystok II 2:1 i WSSiRN Start Katowice 2:1, które dały awans do strefy medalowej. W decydującym meczu o wejście do finału przeciwnikiem tarnobrzeżan była ekipa PSSON Start Białystok I. Po bardzo zaciętym pojedynku gospodarze minimalnie ulegli tenisistom z Podlasia 1:2, zajmując tym razem trzecie miejsce na podium. Tytuł mistrzowski zdobyła drużyna ZSR Start Zielona Góra. Drużyna „Jeziora” wystąpiła w składzie: Paweł Włodyka, Antoni Biedziuk i Łukasz Delekta.

Do meczu półfinałowego przystępowaliśmy jako faworyci, lecz w decydującym secie o awansie do finału w grze podwójnej, przytrafiła się nam chwila dekoncentracji i roztrwoniliśmy ogromną przewagę, której nie mieliśmy prawa roztrwonić – powiedział Antoni Biedziuk. Cóż, wnioski zostały wyciągnięte, cieszymy się z kolejnego medalu, a myślami jesteśmy już w Gdańsku, gdzie pod koniec miesiąca odbędą kolejne Mistrzostwa Polski, tym razem Indywidualne.