Strona główna Szczecinek Strażnicy Jeziora Kopernika zarybili i posprzątali akwen

Strażnicy Jeziora Kopernika zarybili i posprzątali akwen

Foto: Radosław Wąs / fb

Dopiero co informowaliśmy o pozytywnych zmianach na łowisku w Strefie Aktywnego Wypoczynku, a już puszczone w obieg informacje musimy uzupełnić. Na szczęście znów mamy do przekazania tylko sympatyczne wieści, za które odpowiada nieformalna grupa miłośników tego terenu, żartobliwie ochrzczona mianem Strażników Jeziorka Kopernika.

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele wspomnianej grupy dokonali zarybienia akwenu karpiami oraz karasiami i jak zapowiadają, nie będzie to ostatnia tego typu inicjatywa.

Wczoraj, od samego rana przystąpili do oczyszczenia obiektu ze śmieci zalegających zarówno wokół jak i niestety w samym stawie. Wśród „znalezisk” dominowały puszki oraz butelki (zarówno PET jak i szklane, te ostatnie głównie po alkoholu), ale zebrano też trochę porzuconych zabawek, drewno pierwotnie przeznaczonego na lokalne paleniska, różne odpadki z logo miejscowego lokalu gastronomicznego oraz… oponę.

Organizatorzy spontanicznej sobotniej akcji zapowiadają powrót z workami na śmieci na wiosnę i już dziś zapraszają do przyłączenia się do ich działań.

A wszystkim, którym zbyt daleko do kosza na śmieci… przypominamy, że każdy ruch to zdrowie!

default

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj