Strona główna Aktualności OSP Lotyń z gigantycznym dofinansowaniem

OSP Lotyń z gigantycznym dofinansowaniem

Ubiegła sobota okazała się dla OSP Lotyń bardzo ważnym dniem. W lokalnej hali sportowej zorganizowano zebranie sprawozdawcze za rok 2021. Spotkanie służyło nie tylko podsumowaniu roku ubiegłego oraz nakreśleniu priorytetów na bieżący, ale było również okazją do wręczenia odznaczeń zasłużonym strażakom, a także pochwalenia się sowitym dofinansowaniem z programu Erasmus+.

Lotyńscy strażacy w ubiegłym roku wzięli udział w łącznie 40 zdarzeniach, z czego w dwóch w naszym powiecie szczecineckim. Do jednostki zakupili sprzęt do ratownictwa wysokościowego, aparaty powietrzne (6 szt.), sprzęt wchodzący w skład armatury wodno-pianowej, a także liczne środki ochrony indywidualnej. Poza wyjazdami, czynnie brali udział w wydarzeniach charytatywno-edukacyjnych, m.in. zorganizowali piknik na rzecz Łukasza (chorego kolegi z jednostki) oraz wzięli udział w organizowanym przez portal Szczecinek112 Strażackim Konwoju św. Mikołaja.

Jeśli zaś idzie o plany to priorytetem będzie nowa posadzka w garażu remizy oraz utwardzenie gruntu przy boksie garażowym. Druhowie z Lotynią zamierzają również nabyć nowe hełmy i rękawice, a także postarają się uzyskać certyfikat CNBOP na drabinę mechaniczną.

Jeśli idzie o wspomniane we wstępie środki to mowa o kwocie aż 60 000 euro! Na dokładnie taką sumę wyceniono projekt pod nazwą Strażacy z Lotynia i Mori zmieniają swoje otoczenie, który został zakwalifikowany jako laureat w konkursie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowej Agencji Programu Erasmus+. Do tematu będziemy jeszcze wracać, póki co nadmieńmy, iż celem głównym projektu jest zwiększenie wiedzy, umiejętności a także zdobycie doświadczenia przez zwiększenie atrakcyjności szkolenia i organizację profesjonalnych zajęć dla strażaków ochotników z Polski i Niemiec. OSP Lotyń od lat współpracuje z zaprzyjaźnioną jednostką z miejscowości Mori, i tak też będzie w tym przypadku.

Wkrótce na naszych łamach materiał video z sobotniego wydarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj