Strona główna Video Ratusz kontra przedszkola: jest doniesienie do prokuratury

Ratusz kontra przedszkola: jest doniesienie do prokuratury

Konflikt na linii ratusz-przedszkola przechodzi w kolejną fazę. Właścicielki Krasnoludka i Tęczy składają doniesienie do prokuratury.

1 KOMENTARZ

  1. Komunikat KCUW w sprawie Przedszkola Tęcza I Krasnoludek

    Komunalne Centrum Usług Wspólnych w Szczecinku informuje, że z dniem 31 sierpnia 2022 roku wygasa umowa dzierżawy budynków, jaką Miasto Szczecinek podpisało w 2007 roku ze spółkami cywilnymi, które prowadzą niepubliczne przedszkola Tęcza (ul. Nowe 2)
    i Krasnoludek (ul. Przemysłowa 5). W związku z powyższym placówki te od 1 września 2022 r. nie będą posiadały tytułu prawnego do zajmowania tych obiektów oraz do prowadzenia w nich działalności oświatowej. W sytuacji, w której podmiot prowadzący przedszkole nie jest
    w stanie wskazać swojej siedziby, zostaje – w świetle obowiązujących przepisów – wykreślony z rejestru placówek oświatowych prowadzonych przez Burmistrza Szczecinka, a co za tym idzie, pozbawiony możliwości otrzymywania z budżetu miasta dotacji. Nieruchomości te zostaną, zgodnie z rozstrzygniętym postępowaniem przetargowo-konkursowym, przekazane nowym podmiotom, które już rozpoczęły procedurę rekrutacji. Wszystkich rodziców zainteresowanych skorzystaniem z oferty przedszkolnej w tych dwóch placówkach prosimy
    o kontakt z panią Iwoną Jasik (Niepubliczne Przedszkole Zaczarowany Ogród – tel. 693 442 692, http://www.zlobek.net, mail: iwona.jasik@interia.pl) oraz panią Dorotą Ludewicz (Niepubliczne Przedszkole Motylek, tel. 721 312 741, http://www.motylkowo.com.pl, d.ludewicz@gmail.com).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj