Strona główna Gmina Szczecinek W Gminie Szczecinek dofinansowano organizacje pozarządowe

W Gminie Szczecinek dofinansowano organizacje pozarządowe

Znamy już wszystkie organizacje pozarządowe, które w gminie Szczecinek otrzymały dofinansowanie na realizację zadań publicznych w ramach otwartego konkursu ofert. W budynku miejscowego urzędu podpisano uroczyście ostatnie umowy na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu (łącznie przeznaczono na ten cel w tym roku 158 tys. zł) oraz aktywizację społeczną mieszkańców (tutaj rozdysponowano 18 tys. zł).

Jeśli idzie o sport to dofinansowanie otrzymał m.in. klub GKS Grom Turowo, którego przedstawiciel w osobie prezesa Marcina Gurtatowskiego, parafował na sali sesyjnej umowę. W ramach przyznanych środków klub będzie szkolił ogólnorozwojowo dzieci i młodzież, z oczywistym ale i delikatnym naciskiem na koszykówkę. Na to zadanie zdecydowano się wydać 24 tys. zł.

Z kolei Szczecinecka Akademia Ratownictwa w gminnych szkołach zorganizuje zajęcia z pierwszej pomocy oraz przeprowadzi prozdrowotne warsztaty. W imieniu stowarzyszenia, umowę opiewającą na 4 tys. zł dofinansowania podpisała jego szefowa, Magdalena Kozłowska.

Więcej w naszym materiale video.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj