Strona główna Szczecinek Nowi policjanci w szczecineckiej komendzie

Nowi policjanci w szczecineckiej komendzie

Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Ja, obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta… – to początek naszej roty ślubowania, którą wypowiadają wszyscy adepci służby. Z początkiem tygodnia, szeregi szczecineckiej Policji zasiliło 2 kolejnych policjantów. Z uwagi na panującą pandemię, uroczystość odbywa się w jednostce do której policjanci zostali przydzieleni. Przypominamy, że dobór wciąż trwa, a dokumenty można składać we wszystkich komendach powiatowych policji.

Podczas poniedziałkowej uroczystości te słowa wypowiedzieli nowi funkcjonariusze, którzy zasilili szeregi szczecineckiej Policji. Dzień złożenia ślubowania jest niezwykle ważny dla każdego policjanta.

Nowych funkcjonariuszy przywitał w naszych szeregach Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku insp. Andrzej Dziemianko, który pogratulował nowym funkcjonariuszom wyboru drogi życiowej i wstąpienia w szeregi policyjnej formacji. Podkreślił, że zobowiązali się oni strzec bezpieczeństwa i służyć obywatelom, a codzienną służbę powinni pełnić godnie i traktować ją z najwyższą powagą.

Komendant zaznaczył, że fundamentem policyjnej służby jest wiedza funkcjonariusza, a pierwszą okazją do zgłębienia tajników policyjnego rzemiosła jest kilkumiesięczny kurs podstawowy w szkołach policyjnych, który niebawem rozpoczną. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, zasilą szeregi naszej jednostki.

W tym roku była to pierwsza taka uroczystość w progach Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, ale wszyscy mają nadzieję, że nie jest to ostatnie zasilenie stanu osobowego jednostki.

Osoby zainteresowane wstąpieniem do służby zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej i zapoznania się z warunkami rekrutacji: link

Info: asp. Anna Matys

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj