Strona główna Szczecinek Ogromne zainteresowanie paszportami

Ogromne zainteresowanie paszportami

Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

W związku z dużym zainteresowaniem paszportami, Terenowy Punkt Paszportowy w Szczecinku w przyszłym tygodniu będzie czynny przez 6 dni.

Od 1 do 17 marca w 8 punktach na terenie województwa zachodniopomorskiego przyjęliśmy już 6696 wniosków o paszport. To o tysiąc wniosków więcej, niż przez cały luty 2022 – mówi wicewojewoda Mateusz Wagemann. Zależy nam na sprawnej obsłudze klientów, dlatego w Szczecinie i Koszalinie organizujemy już kolejne „paszportowe soboty” i po raz pierwszy otwieramy w soboty terenowe punkty paszportowe.

Nominalnie punkt znajdujący się w budynku Starostwa Powiatowego w Szczecinku jest czynny w:

  • poniedziałki – od. 09.00 do 15.00
  • czwartki – od 09.00 do 16.00
  • piątki – od 9.00 do 15.00

Mając jednak na uwadze fakt, iż był zamknięty przez ostatnie 3 miesiące, do 15.04.2022 r. będzie on dodatkowo otwarty w każdy wtorek i każdą środę w godzinach od 8.00 do 14.00.

Złożenie wniosku o paszport lub jego odbiór jest możliwe wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty w godzinach od 9.00 do 11.00 – tel. 94 37 43 004.

Dodatkowo, szczecinecki Terenowy Punkt Paszportowy w przyszłą sobotę będzie czynny w godz. 8:00-15:00 – również obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna. Składający wniosek powinni wcześniej wnieść opłatę paszportową – link.

​Jednocześnie po raz kolejny przypominamy, iż Terenowy Punkt Paszportowy w Szczecinku podlega pod Urząd Wojewódzki w Szczecinie, a nie Starostwo Powiatowe w Szczecinku. Przed laty starosta Krzysztof Lis wyraził zgodę na użyczenie lokalu w urzędzie starostwa na potrzeby utworzenia rzeczonego punktu, aby mieszkańcy naszego regionu chcący wyrobić paszport nie musieli udawać się w tym celu do innych miejscowości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj