Strona główna Gmina Szczecinek Gmina Szczecinek z kolejnymi środkami na kluby Senior+

Gmina Szczecinek z kolejnymi środkami na kluby Senior+

Kolejny klub Senior+ powstanie w Gminie Szczecinek. Złożony przez Gminę Szczecinek w dniu 11.01.2022 r. wniosek o przyznanie dofinansowania na Utworzenie Klubu SENIOR+ w miejscowości Parsęcko zyskał aprobatę ministerstwa i otrzymał dofinansowanie w wysokości 160.000,00 zł.

Gmina Szczecinek utworzy kolejny już klub Senior+. Po Gwdzie Wielkiej, Wierzchowie oraz Turowie kolej przyszła na Parsęcko. Aktywizacja seniorów wpisuje się w Strategię Rozwoju Gminy Szczecinek na lata 2015-2025. Formuła klubów Senior+ jest ważnym elementem zwiększającym aktywność mieszkańców. 

W ramach zadania planuje się wykonanie niezbędnych prac budowlanych w obiekcie istniejącej świetlicy na potrzeby klubu. Oznacza to, że przebudowane zostaną węzły sanitarne, instalacja elektryczna, oświetleniowa, grzewcza i wentylacyjna. 

Istotnym elementem inwestycji jest usunięcie barier architektonicznych. W związku z tym pomieszczenia biblioteczne zostaną zaadoptowane na pomieszczenie do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych. W ramach inwestycji zakupione zostanie niezbędne wyposażenie, takie jak meble, sprzęt rehabilitacyjny, RTV, AGD oraz sprzęt komputerowy.

Dodatkowo Gmina Szczecinek otrzymała dofinansowanie na funkcjonowanie Klubu Senior+ w Wierzchowie w wysokości 29 160,00 zł w ramach Programu wieloletniego Senior+ na lata 2021-2025, edycja w 2022 r. – moduł II.

Ponadto, Gmina Szczecinek otrzymała dotację na funkcjonowanie klubu Senior + w Turowie w wysokości niespełna 560 tys. zł. Na okres od 1 stycznia 2022 do 30 października 2023 roku. Przypomnę, że na utworzenie klubu w Turowie Gmina Szczecinek w 2021 roku  otrzymała z budżetu Państwa 128 tys. zł.

Info: Jakub Diakun, rzecznik prasowy Urzędu Gminy w Szczecinku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj