Strona główna Grzmiąca Ukradł 200 m kabla telekomunikacyjnego

Ukradł 200 m kabla telekomunikacyjnego

Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Policjanci z Posterunku Policji w Barwicach zatrzymali 23-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież kabli telekomunikacyjnych. Sprawca odciął od drewnianych słupów przewód linii napowietrznej o łącznej długości ok. 200 metrów. Za kradzież kabli telekomunikacyjnych grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 21/22 marca br. na trasie Grzmiąca-Czechy uruchomił się alarm sygnalizujący przerwanie przewodu z napowietrznej linii telekomunikacyjnej. Powiadomieni o zaistniałym zdarzeniu policjanci niezwłocznie udali się we wskazane miejsce. Na odcinku około 200 metrów od drewnianych słupów odcięty został kabel co uniemożliwiło korzystanie z usług telekomunikacyjnych abonentom. Orange Polska SA straty wyceniła na kwotę 3500 zł.

Dzięki zaangażowaniu w sprawę mundurowych oraz posiadanych przez nich informacji już następnego dnia ustalono tożsamość sprawcy. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec gminy Szczecinek. Policjanci na jego posesji ujawnili fragment opalonego przewodu. Na tej podstawie mężczyzna chciał oszacować zysk z pozyskanej w ten sposób miedzi. Sprawca nie krył zaskoczenia obecnością mundurowych na jego posesji. 23-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz wskazał miejsce gdzie schował skradziony kabel wraz z narzędziem, które posłużyło do popełnienia przestępstwa.

Policjanci z Posterunku Policji w Barwicach przedstawili 23-letniemu mieszkańcowi gminy Szczecinek zarzut dotyczący kradzieży linii telekomunikacyjnych, za co grozi mu teraz od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Info: asp. Anna Matys

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj