Strona główna Szczecinek Ewangeliczny Związek Braterski ponownie wspiera obywateli Ukrainy

Ewangeliczny Związek Braterski ponownie wspiera obywateli Ukrainy

Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Kościół Chrystusa pomaga to organizacja pomocowa funkcjonująca przy macierzystym Kościele Ewangelicznego Związku Braterskiego w Szwajcarii, pomagająca w takich sytuacjach kryzysowych jak: trzęsienia ziemi, katastrofy, wojny i wiele innych, w których zagrożone jest ludzkie życie. Organizacja zwróciła się do st. prezbitera Ludwika Skworcza z zapytaniem w jaki sposób mogą pomóc uchodźcom w Polsce. Przede wszystkim przez Powiat Szczecinecki – odparł bez chwili zawahania.

Razem na konto, które zostało uruchomione pod egidą Lokalnej Grupy Działania Pojezierze Razem EZB przekazał już 53,5 tys. zł. Dzięki środkom zakupiono łóżeczka i inne potrzebne rzeczy do powiatowych lokali w których przebywają uchodźcy z Ukrainy. 20 tys. zł przeznaczono na opłatę leków bez recepty, 10 tys. zł przekazano do dyspozycji Burmistrza Białego Boru Pawła Mikołajewskiego na zakup potrzebnych przedmiotów i sprzętu, który trafi do  Białej Krynicy w Ukrainie. Poza tym EZB wspomógł sumą 10 tys. zł bratni kościół w Równem w Ukrainie. Przeznaczono również wsparcie dla dzieci przebywających w DPS w Bornem Sulinowie oraz gminie Barwice. Ponadto bezpośrednio wolontariusze EZB troszczą się o 5 rodzin z dziećmi, którym zakupiono potrzebne rzeczy oraz żywność. Cała pomoc jaką przekazał EZB to razem około 80 tys. zł i jak zapowiedział L. Skworcz potrzebujący mogą liczyć na dalsze wsparcie. 

Ewangeliczny Związek Braterski wielokrotnie wspomagał Powiat Szczecinecki w najróżniejszych pomocowych przedsięwzięciach, za co serdecznie dziękujemy.

Info: Piotr Rozmus

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj