Strona główna Szczecinek Areszt za rozbój w warunkach recydywy

Areszt za rozbój w warunkach recydywy

Foto: falco / Pixabay

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 37 i 38 lat, którzy dokonali rozboju na mieszkańcu miasta. Pokrzywdzony mężczyzna został dotkliwie pobity, a następnie okradziony z telefonu, pieniędzy, złotej obrączkę i dokumentów o łącznej wartości ponad 1800 zł. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Szczecinku i zastosował wobec napastników trzymiesięczny areszt.

W nocy z niedzieli na poniedziałek na osiedlu bloków mieszkalnych przy ul. Polnej został zaatakowany mieszkaniec Szczecinka. 46-letni mężczyzna razem ze znanymi mu osobiście mężczyznami miał wspólnie spożywać alkohol, który wcześniej zakupili. Z powodu zmiany wspólnych planów pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni, w wyniku której jeden z mężczyzn został dotkliwie pobity i skopany. Sprawcy pobicia zostawili 46-latka na ulicy kradnąc mu telefon, dokumenty z pieniędzmi oraz schowaną w kieszeni kurtki złotą obrączkę i alkohol. Powiadomiony przez świadka o zajściu dyżurny szczecineckiej jednostki niezwłocznie skierował na miejsce zdarzenia patrol policji. Sprawą zainteresowali się dzielnicowi z KPP w Szczecinku, którzy w wyniku wnikliwej pracy i analizy zebranych informacji ustalili osoby mogące mieć związek ze zdarzeniem. 

W środę dzielnicowi zapukali do drzwi mieszkań, w których przebywali napastnicy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia. 

Prokuratur Rejonowy w Szczecinku, po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 37 i 38-latka tymczasowego aresztowania. Sąd po rozpoznaniu sprawy przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzn trzymiesięczny areszt. Z uwagi na fakt, że sprawcy są bardzo dobrze znani szczecineckiej policji i działali oni w warunkach recydywy, za rozbój grozi im nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

Info: asp. Anna Matys

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj