Strona główna Szczecinek W kinie wymieniano się książkami i kwestowano na rzecz Filipa

W kinie wymieniano się książkami i kwestowano na rzecz Filipa

Za nami pierwsza edycja lokalnej giełdy wymiany książek, która w Kinie Wolność została zorganizowana razem z kiermaszem na rzecz Filipa Pawełka – młodego szczecinecczanina, który bez poddania się leczeniu niezwykle kosztowną terapią genową utraci wzrok.

Szczecinecka wymiana książek została zorganizowana przez grupę licealistek Elki, uczestniczek projektu BookNation, stworzonego przy okazji uczestnictwa w olimpiadzie Zwolnieni z teorii. W ramach inicjatywy, młode miłośniczki słowa pisanego aktywnie udzielają się także w mediach społecznościowych. Jak udało nam się dowiedzieć w czasie dzisiejszej wizyty w kinie, giełda zostanie wkrótce powtórzona w plenerze i prawdopodobnie odbędzie się na Placu Wolności.

Równolegle w holu budynku oraz przed jego wejściem trwał kiermasz na rzecz Filipa. Wewnątrz obiektu sprzedawano ozdoby wielkanocne, które powstały na zajęciach Strefy Aktywnego Seniora, jak również zostały przygotowane przez Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet, na świeżym powietrzu zaś domowe pyszności.

Przypominamy, że walkę o wzrok Filipa można wesprzeć również nie wychodząc z domu: link

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj