Strona główna Gmina Szczecinek Gmina Szczecinek modernizuje drogi

Gmina Szczecinek modernizuje drogi

Gmina Szczecinek przeprowadzi przebudowę dróg w Marcelinie. Modernizacji poddane zostanie niespełna 1790 metrów bieżących jezdni. Zadanie będzie współfinansowane z Programu „Rządowy Fundusz Polski Ład”, a jego planowany koszt to 3 mln złotych.

Poprawa infrastruktury drogowej to jeden z celów operacyjnych ujętych w Strategii Rozwoju Gminy Szczecinek na lata 2015-2025. Inwestycja polegająca na „Przebudowie dróg gminnych w obrębie ewidencyjnym Marcelin” wpisuje w priorytetowe działania Wójta Gminy Szczecinek. 

Przeprowadzenie inwestycji będzie możliwe dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w wysokości 2.850.000,00 zł. Gmina Szczecinek wniosek na modernizację dróg złożyła we wrześniu ubiegłego roku. Promesa na realizację inwestycji dotarła do nas w listopadzie. Obecnie oczekujemy na uzyskanie pozwoleń na jej realizację. Stosowne dokumenty zostały już złożone w Starostwie Powiatowym. 

W ramach inwestycji przebudowany zostanie odcinek drogi gminnej (przedłużenie ul. Rybackiej) w miejscowości Marcelin. Wykonany zostanie również kanał technologiczny, umożliwiający poprowadzenie różnego rodzaju instalacji (np. światłowodu).

W najbliższym czasie ogłoszone zostanie postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na realizację inwestycji. Planujemy, że pracę potrwają do końca bieżącego roku.

Info: Jakub Diakun, rzecznik prasowy Urzędu Gminy w Szczecinku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj