Strona główna Szczecinek Nocne zakupy… trzylatki

Nocne zakupy… trzylatki

Foto: https://www.policja.pl

Zaledwie 3-letnia dziewczynka wymknęła się z mieszkania i poszła do pobliskiego sklepu, pozostawiając w mieszkaniu śpiącą mamę. Dzieckiem na szczęście zainteresowała się kobieta pracująca w sklepie, która natychmiast zadzwoniła na numer alarmowy. Interweniujący policjanci zaopiekowali się dziewczynką i w krótkim czasie odwieźli ją do domu.

W miniony czwartek, przed godziną 21:00, do oficera dyżurnego szczecineckiej komendy wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym ze sklepów w Szczecinku przy ruchliwej DK11 przebywa mała dziewczyna bez jakiejkolwiek opieki.

Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce, gdzie zastali 3-letnią dziewczynkę, którą zabawiała zgłaszająca. Wspólnymi siłami udało się ustalić tożsamość mamy, która kilkukrotnie widziana była przez pracowników sklepu z dziewczynką. Policjanci ustalili, że dziewczynka wraz z mamą przebywa u cioci, która mieszka niedaleko sklepu. Mundurowi pukając do drzwi mieszkania w którym miała przebywać mama dziewczynki zastali mocno zaspaną kobietę, która nie kryła zaskoczenia wizytą mundurowych. 21-letnia kobieta tłumaczyła, że położyła się spać razem z córką, a drzwi były zamknięte.

Z uwagi na fakt, że to kolejna już interwencja w której mama dopuściła do przebywania małoletniej w okolicznościach niebezpiecznych dzielnicowy za popełnione przez mamę wykroczenia ukarał ją mandatem, a o sprawie powiadomił sąd rodzinny i nieletnich.

Na szczęście ta historia znalazła swój szczęśliwy finał. Nikt nie chce nawet myśleć co mogłoby się stać, gdyby nie wzorowa postawa osoby, która zareagowała widząc dziecko bez opieki.

Policjanci apelują do rodziców – CHROŃCIE SWOJE DZIECI, a do wszystkich, którzy widzą małe dzieci bez opieki – NIE BĄDŹCIE OBOJĘTNI I REAGUJCIE!

Info: asp. Anna Matys

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj