Strona główna Gmina Szczecinek Smartfon przypomni o śmieciach

Smartfon przypomni o śmieciach

Mieszkańcy Gminy Szczecinek mogą korzystać darmowej aplikacji z harmonogramem odbioru śmieci oraz wskazówkami dotyczących zasad poprawnej segregacji. Aplikacja jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, jak również przejawem troski o środowisko.

Prosta i przyjazna użytkownikowi aplikacja, którą każdy z nas może zainstalować na swoim smartfonie posiada kilka funkcji, ale jedno główne zadanie – poinformować o zbliżającym się odbiorze odpadów. W aplikacji można przejrzeć harmonogram, zmieniać czas powiadomień oraz dysponować słownikiem odpadowym, dzięki któremu można sprawdzić jak poprawnie segregować i wrzucać odpady do poszczególnych pojemników. 

Aby skorzystać z aplikacji należy zainstalować ją na swoim telefonie. Po zainstalowaniu i uruchomieniu wprowadzamy województwo, powiat, gminę i wybieramy miejsce odbioru, które nas interesuje (miejscowość). Po określeniu miejsca odbioru odpadów należy ustawić, kiedy chcemy otrzymywać powiadomienia (godzinę i ilość dni przed planowanym odbiorem odpadów). Oprogramowanie działania na urządzeniach z systemem Android oraz iOS, a jednym wymogiem jest posiadanie dostępu do Internetu.

Korzystanie z aplikacji jest całkowicie bezpłatne i bezpieczne. Żadne dane nie są gromadzone. Natomiast korzystanie z niej przynosi wiele korzyści. Jedną z nich jest ekologia – nie ma konieczności drukowania papierowych harmonogramów.

Info: Jakub Diakun, rzecznik prasowy Urzędu Gminy w Szczecinku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj