Strona główna Szczecinek Uczniowie podstawówek widzą i rozumieją

Uczniowie podstawówek widzą i rozumieją

W internacie Zespołu Szkół nr 2 w Szczecinku zaprezentowano wszystkie prace biorące udział w konkursie „Widzę i rozumiem”. Była to międzyszkolna rywalizacja uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych, w której udział wzięło ponad 50 osób.

Zadaniem każdego z uczestników było wykonanie dowolnego przestrzennego modelu przedstawiającego wybrane zjawisko, proces czy też układ zależności z dziedziny przyrodniczej (biologia, chemia, geografia, fizyka). Z uwagi na dowolność w technice wykonania, organizatorzy liczyli na dużą kreatywność uczestników i tak też było, co widać również w załączonej pod artykułem fotogalerii.

Jury w składzie Robert Jasek, Maria Siebert oraz Sylwia Zelmanowska miało więc bardzo trudne zadanie. Finalnie, pierwszą nagrodę oraz bon o wartości 500 zł otrzymała Martyna Kujawska z Zespołu Szkół nr 1 w Białym Borze. Miejsce drugie i bon o wartości 300zł przypadło Hannie Butoka ze szczecineckiej Szkoły Podstawowej nr 5, zaś trzecie wraz z bon o wartości 200 zł Mai Boratyńskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinku.

Podczas obrad komisji konkursowej uczniowie mieli okazję bliżej poznać szkołę i internat, dowiedzieć się więcej o kierunkach kształcenia, a także posmakować specjałów przygotowanych przez piekarzy Kuchni Księcia Warcisława.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj