Strona główna Szczecinek Poseł Lubczyk oskarża ratusz i starostwo. Powiat błyskawicznie odpowiada

Poseł Lubczyk oskarża ratusz i starostwo. Powiat błyskawicznie odpowiada

Jak możemy przeczytać na facebookowym profilu posła Radosława Lubczyka, w Szczecinku publiczne środki z miasta i starostwa zostały wydane na prywatne studia MBA dla urzędników. Zdaniem wybranego z list PSL parlamentarzysty ze środków Urzędu Miasta w Szczecinku wydano 84 500 zł na sfinansowanie studiów 13 pracownikom – w tym burmistrzowi i wiceburmistrzowi. Starostwo Powiatowe w Szczecinku sfinansowało z kolei studia 3 osobom – wicestaroście, skarbnikowi i sekretarzowi powiatu za łączną kwotę 26 600 zł.

To oburzające praktyka, ponieważ co chwilę słyszymy, że w budżecie miasta czy starostwa brakuje środków, ale burmistrz nie miał problemów, by lekką ręką wydać ponad 80 000 zł na studia podyplomowe dla swoich pracowników, w tym dla siebie i dla swojego zastępcy – grzmi szczecinecki poseł, jednocześnie dodając – Starosta też nie ma problemu z tym, by wydać na studia swoich podwładnych ponad 25 000 zł.

Na reakcję oskarżanych o nieprawidłowości nie musieliśmy długo czekać. Trudno zgodzić się ze stwierdzeniem, że studia MBA nie podnoszą kwalifikacji. Myślę, że jest dokładnie odwrotnie. Natomiast odnosząc się bezpośrednio do zarzutów pana posła należy zaznaczyć, że wicestarosta Robert Fabisiak nie jest członkiem rad nadzorczych w spółkach Powiatu Szczecineckiego, ani żadnego innego analogicznego gremium. Uczestniczy jednak w posiedzeniach Rady Nadzorczej Spółki Szpital w Szczecinku oraz Spółki SM w Bornem Sulinowie w imieniu właściciela jakim jest Powiat Szczecinecki, nie pobierając z tego tytułu żadnego wynagrodzenia – wyjaśnia Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku. Ewa Mikłasz, skarbnik Powiatu Szczecineckiego już w 2012 roku zdała egzamin ministerialny Skarbu Państwa uprawniający do zasiadania w radach nadzorczych. W Radzie Nadzorczej Szpitala zasiada od 2019 roku, zaś studia MBA w ochronie zdrowia rozpoczęła w roku bieżącym ponieważ sprawuje nadzór właścicielski nad spółkami z udziałem samorządu terytorialnego – dodaje.

Natomiast sekretarz Judyta Syczewska jest certyfikowanym audytorem. Sekretarz również podnosi swoje kwalifikacje w ramach studiów MBA, lecz podobnie jak wicestarosta Robert Fabisiak nie zasiada w żadnej z rad nadzorczych spółek Powiatu Szczecineckiego – wylicza dalej Piotr Rozmus. Poza tym, co ważne, podnoszenie wspomnianych kwalifikacji nie jest finansowane przez Powiat Szczecinecki, a dofinansowywane, a to znaczna różnica. Powiat ma w swoim budżecie zarezerwowane środki z przeznaczaniem na dokształcanie pracowników w ramach których ci wysyłani są na różnego rodzaju studia i kursy. Warto podkreślić, że podnoszenie swych kwalifikacji jest ich obowiązkiem – kończy Piotr Rozmus.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj