Strona główna Gmina Szczecinek Holender z gminy Szczecinek pomaga Ukraińcom

Holender z gminy Szczecinek pomaga Ukraińcom

Od pierwszych dni wojny na Ukrainie do powiatu szczecineckiego przybywają uchodźcy, od pierwszych dni organizowana jest także dla nich pomoc, która wciąż płynie zarówno z Polski jak i z poza niej. Do grona ludzi o ogromnym sercu dołączył właśnie związany z naszym regionem Holender, który wśród swoich rodaków przeprowadził podwójną zbiórkę. Steven van Lier, który od kilku już lat w miejscowości Krągłe (gmina Szczecinek) organizuje eventy dla fanów off-roadu, z kraju wiatraków i tulipanów przywiózł wsparcie zarówno rzeczowe jak i finansowe.

Poza mnóstwem artykułów pierwszej potrzeby (m.in. żywność, środki higieny osobistej, chemia gospodarcza, a także pieluchy i inne artykuły dla dzieci), Steven założył również specjalne konto bankowe, na które jego rodacy wpłacili bardzo pokaźną sumę pieniędzy. Swoją akcję rozpropagował zarówno w Internecie, jak i w regionie którym mieszka, m.in. kolportując ulotki. Ostatecznie, na konto oficjalnej zbiórki starostwa prowadzonej przez LGD Pojezierze Razem przekazał 35 tys. zł!

Ogromnego zadowolenia oraz wzruszenia z gestu Holendra nie krył Paweł Mikołajewski, który na co dzień kieruje działaniami LGD Pojezierze Razem. Stowarzyszenie to od początku konfliktu rosyjsko-ukraińskiego pomaga naszym gościom zza wschodniej granicy, m.in. chociażby wykorzystujące zebrane środki na realizacje recept dla uchodźców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj