Strona główna Szczecinek Bieg Osińskiego już w niedzielę

Bieg Osińskiego już w niedzielę

Już po raz 38. zawodnicy z całego kraju zjadą do Szczecinka na coroczny Bieg Uliczny – Memoriał Winanda Osińskiego. Po dwuletniej przerwie spowodowanej obostrzeniami epidemicznymi, impreza wraca do swojego zwyczajowego terminu oraz przebiegu, choć organizatorzy zadbali także o niespodzianki i to nie tylko dla biegaczy.

W oczekiwaniu na dekorację najlepszych, Burmistrz Miasta Szczecinek wręczy coroczne nagrody i wyróżnienia dla uzdolnionych sportowców znad Trzesiecka.

Impreza jak zawsze zostanie przeprowadzona na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Czesława Lisa w Szczecinku przy ul. Piłsudskiego oraz swoim zasięgiem obejmować będzie ulice miasta Szczecinek.

Biegi Młodzieżowe będą rozgrywane w godz. 8:45-12:45 na odcinku od ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Matejki oraz ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Kamińskiego, ze startem i metą na stadionie.

Bieg główny wystartuje z ronda św. Katarzyny Aleksandryjskiej i będzie przebiegał w dwóch pętlach następująco: do skrzyżowania z ul. Warcisława IV, następnie ulicami Warcisława IV, ul. Wyszyńskiego, Władysława Bartoszewskiego, Bohaterów Warszawy, ul. Jana Pawła II, ul. Kościuszki, ul. Jasną, ul. Ordona, ul. 3-go Maja, ul. Mickiewicza. Wymienione ulice zamknięte będą w godz. 11:30-15:00. Meta oczywiście na stadionie.

Harmonogram 38. Biegu Ulicznego – Memoriału Winanda Osińskiego:

  • Uroczyste otwarcie o godz. 8:55
  • Start biegów młodzieżowych – godz. 9:05 
  • Losowanie nagród – biegi młodzieżowe – godz. 11:30
  • Biegi dzieci z rodzicami – godz. 12:00
  • Losowanie nagród – biegi dzieci z rodzicami – godz. 12:30
  • Start biegu głównego – godz. 13:00
  • Wręczenie nagród lub wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe za rok 2021 r. – godz. 14:00
  • Dekoracja biegu głównego – godz. 14:15
  • Koncert – godz. 15:00 – wystąpią Amnesia, DOFX i Coco Bongo

Podczas dekoracji Biegu głównego wręczone zostaną nagrody w kategorii OPEN (I miejsce 1.500 zł, II miejsce 1.000 zł, III miejsce 800 zł, IV miejsce 600 zł, V miejsce 500 zł, VI miejsce 500 zł) oraz kategorii wiekowej I miejsca 300 zł, II miejsca 200 zł, III miejsca 100 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj