Strona główna Szczecinek KCUW wypowiada umowę Krasnoludkowi

KCUW wypowiada umowę Krasnoludkowi

Na zwołanym dziś briefingu prasowym w ratuszu poinformowano, że Komunalne Centrum Usług Wspólnych z dniem 28 kwietnia wypowiada umowę najmu właścicielom Przedszkola Niepublicznego Krasnoludek. Powodem takiej decyzji było niedotrzymanie przez wynajmującego warunków zawartej umowy.

Jak wyjaśniał również obecny na spotkaniu z mediami Dyrektor KCUW: Dzierżawca nie może bez zgody wydzierżawiającego poddzierżawiać lub oddawać w najem przedmiotu dzierżawy, ani w części, ani w całości osobie trzeciej, ani też oddawać go do bezpłatnego używania. Tomasz Czuk dodał, że złamany został także zapis o wyłącznym przeznaczeniu budynku i działki na usługi oświatowe, czyli w tym wypadku przedszkole: W trakcie przeprowadzonej przez KCUW kontroli stanu technicznego obiektu oraz postępowania wyjaśniającego, okazało się, że zapisy te łamane były przez wiele lat, a na terenie nieruchomości znajdowały się urządzenia reklamowe służące zarobkowaniu komercyjnemu. W związku z powyższym dotychczasowy dzierżawca zmuszony jest opuścić nieruchomość z dniem 30 czerwca – dodaje.

Głos zabrał także obecny na briefingu Zastępca Burmistrza Miasta. Maciej Makselon zapewnił, że w lipcu KCUW zorganizuje opiekę wakacyjną w budynku Przedszkola Publicznego im. Kornela Makuszyńskiego.

A co jeżeli dotychczasowy wynajmujący nie opuści obiektu po wakacjach? Nie jest tajemnicą, że spółka prowadzących przedszkole pań Edyty Kwak i Małgorzaty Smukowskiej jest w konflikcie prawnym z ratuszem. Do problemu ponownie odniósł się Tomasz Czuk, który uspokajał rodziców mówiąc, iż w takim przypadku dzieciom zapewniona zostanie opieka przedszkolna w budynku zastępczym. KCUW podpisało już nawet w tej sprawie stosowną umowę i wynajęło lokal. Co ważne, od lipca Krasnoludek – z powodu braku siedziby – zostanie skreślony z rejestru szczecineckich przedszkoli i nie będzie otrzymywał dotacji, gdyż placówka nie może funkcjonować bez tytułu prawnego do obiektu, w którym chce prowadzić działalność oświatową

Ponadto, w pierwszej połowie maja planowane jest zorganizowanie spotkania z rodzicami dzieci uczęszczających do Przedszkola Niepublicznego Krasnoludek. W jego trakcie zostaną oni poinformowani o wszystkich szczegółach związanych z obecną sytuacją placówki.

O stanowisko w powyższej sprawie poprosiliśmy właścicielki Krasnoludka, czekamy na odpowiedź.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj