Strona główna Borne Sulinowo Łubowo z nowymi peronami

Łubowo z nowymi peronami

Podróżni w Złocieńcu, Łubowie i Reczu zyskają lepszy dostęp do kolei. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy na przebudowę peronów. Dzięki inwestycjom z Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025 będą wygodniejsze podróże pociągiem na trasach ze Szczecina do Szczecinka oraz ze Szczecina do Piły.

Przebudowa stacji Złocieniec i Łubowo zapewni dogodniejszy dostęp do kolei i lepsze warunki podróży w kierunku Szczecina i Szczecinka (linia nr 210), a z przystanku Recz Pomorski w kierunku Szczecina i Piły (linia nr 403).

Perony po przebudowie będą wyższe, co ułatwi podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się skorzystają z pochylni i ścieżek naprowadzających. Będą nowe wiaty i ławki. Jaśniejsze oświetlenie umożliwi bezpieczne podróżowanie po zmroku. Orientację ułatwią tablice z czytelnym oznakowaniem i gabloty z rozkładami jazdy. Obok peronów zamontowane zostaną stojaki na rowery, dzięki którym osoby podróżujące koleją, będą mogły połączyć dwa ekologiczne środki transportu.

Na stacji w Złocieńcu zmodernizowane zostanie również przejście pod torami. Dostępność i wygodę w drodze do pociągu zapewnią windy.

Wykonawcą prac w Złocieńcu będzie firma NDI Energy Sp. z o.o., a w Łubowie i Reczu Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu Sp. z o.o. Prace o łącznej wartości blisko 16,5 mln zł netto będą realizowane w formule „projektuj i buduj”. Zakończenie robót planowane jest do końca 2023 r.

Info: Bartosz Pietrzykowski, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj