Strona główna Szczecinek Olimp zdobyty, awans w tabeli również

Olimp zdobyty, awans w tabeli również

Stadion Miejski im. Kazimierza Czesława Lisa znów okazał się twierdzą nie do zdobycia. Tym razem Miejski Klub Piłkarski odprawił z kwitkiem ekipę Olimpu Gościno.

Mecz ułożył się po myśli podopiecznych Zbigniewa Węglowskiego już w pierwszych minutach. Golkiper gości piłkę z siatki wyjmował po raz pierwszy już w 4. minucie spotkania po uderzeniu Daniela Szymańskiego. Pomocnik naszej ekipy okazał się być zmorą bramkarza przyjezdnych – tylko w pierwszej połowie pokonał go jeszcze w 15. minucie, podwyższając wynik na 2:0. Goście nawiązali wprawdzie kontakt strzelając gola w 32. minucie (jego autorem był Adrian Rutkowski), ale tuż przed końcowym gwizdkiem na przerwę na tablicy świetlnej widniało już 3:1 po rzucie karnym egzekwowanym przez Łukasza Jurjewicza.

W drugiej połowie kibice na stadionie przy ul. Piłsudskiego zobaczyli jeszcze 2 bramki. Na 4:1 podwyższył Jakub Jaworek w 78. minucie, a wynik spotkania na 5:1 ustalił Daniel Szymański w 85. minucie, kompletując tym samym w sobotnim meczu hat-tricka.

Zwycięstwo nad Olimpem pozwoliło awansować piłkarzom znad Trzesiecka na 4. miejsce w tabeli Kipsta IV Ligi.