Strona główna Szczecinek To były zawody! Ponad 130 zawodników zjechało nad Trzesiecko

To były zawody! Ponad 130 zawodników zjechało nad Trzesiecko

Stadion lekkoatletyczny w Szczecinku był miejscem rozgrywania I Regionalnego Mityngu Lekkoatletycznego Olimpiad Specjalnych. W zawodach udział wzięły Kluby Olimpiad Specjalnych z województwa zachodniopomorskiego: Błyskawica Szczecin, Rzeka Koszalin, Marzenie Szczecin, Sokół Bobrowo, Promyk Szczecin oraz gospodarze Gryf Szczecinek.

Mityng otworzyła Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szczecinku Barbara Zasada. Zawody miały charakter integracyjny, uczestniczyli w nich również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinku oraz zawodnicy STS Pomerania Szczecinek. Łącznie udział wzięło ponad 130 zawodników Olimpiad Specjalnych, którzy byli podzieleni ze względu na płeć, wiek oraz sprawność fizyczną. Sportowcy rywalizowali w biegach na 60 m, 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, sztafetach 4 x 100 m oraz pchnięciu kulą, rzucie piłeczką palantową, skoku w dal i skoku w dal z miejsca.

Wszyscy dali z siebie 100%, a rywalizacja odbywała się – jak zawsze – w duchu fair play. Oczywiście każdy otrzymał medal, sztafety zawiozły do swoich szkół puchary. Nikt nie wyszedł też głodny – oprócz prowiantu, gospodarze zaprosili swoich gości na pyszną grochówkę, ugotowaną przez wspaniałych kucharzy 
z SOSW Szczecinek.

I Mityng Lekkoatletyczny odbył się dzięki wsparciu i dofinansowaniu z budżetu Starostwa Powiatowego w Szczecinku – za co serdecznie dziękujemy! Oczywiście sami gospodarze nie byliby w stanie zorganizować tak dużej imprezy bez pomocy przyjaciół. Wielkie podziękowania składamy Dyrektor ZS nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku Joannie Buzale oraz wspaniałym wolontariuszom z tej szkoły. Dziękujemy również STS Pomeranii, Szkole Podstawowej nr 1 w Szczecinku, pracownikom Ośrodka Sportu i Rekreacji, trenerom UKS Victoria Szczecinek, wszystkim zaangażowanym pracownikom i wolontariuszom z SOSW w Szczecinku.

Mityng był kwalifikacją do zawodów ogólnopolskich, które odbędą się na początku lipca 2022 r. w Kielcach. Kadra wojewódzka zostanie wyłoniona w najbliższych dniach. Mamy nadzieję, że nie zabraknie tam naszych zawodników 
ze Szczecinka!

Info: SOSW w Szczecinku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj