Strona główna Borne Sulinowo Francuzi odwiedzają Borne Sulinowo

Francuzi odwiedzają Borne Sulinowo

Foto: Urząd Miejski w Bornem Sulinowie

W siedzibie Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie, burmistrz Dorota Chrzanowska gościła delegację przedstawicieli rodzin francuskich jeńców z Oflagu II D Gross Born. Jest to kolejna wizyta w mieście członków Stowarzyszenia Przyjaciół Oflagu II D, II B i XXI B – francuskiej organizacji, która dokłada wszelkich starań, aby pamięć o jeńcach przebywających w Oflagu II D była wiecznie żywa.

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć Etienne Jachett – „ambasadora” naszego miasta we Francji, propagatora polskich dziejów, niezrównanego znawcy historii jeńców wojennych przebywających w obozie w pobliżu Kłomina. Wśród znamienitych gości znalazła się także Anne-Marie Odunlami odznaczona francuską Legią Honorową.

Przyjaźń polsko-francuska w tak wyjątkowym i serdecznym wydaniu nie byłaby możliwa bez udziału Dariusza Czerniawskiego – kierownika Budynku Kulturalno-Oświatowego w Bornem Sulinowie, miłośnika szeroko rozumianej historii, ale przede wszystkim wielkiego pasjonata i znawcy rodzimej historii.

Przypominamy, że delegacja francuska weźmie udział w uroczystych obchodach 80. rocznicy wymiany polskich i francuskich jeńców wojennych z Oflagu II B Arnswalde (Choszczno) i Oflagu II D Gross Born / Westfalenhof (Kłomino), które odbędą się już jutro.

Info: Urząd Miejski w Bornem Sulinowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj