Strona główna Gmina Szczecinek Ma dożywotni zakaz, ale i tak prowadził auto. Z trzema promilami we...

Ma dożywotni zakaz, ale i tak prowadził auto. Z trzema promilami we krwi…

Foto: https://www.policja.pl

Prawie trzy promile alkoholu miał w swoim organizmie kierowca osobowego Renault, który został zatrzymany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. Jazda „na podwójnym gazie” była pierwszą nieodpowiedzialną i lekkomyślną decyzją 46-latka, ale niestety nie ostatnią, która niesie za sobą prawne konsekwencje. Mieszkańcowi powiatu złotowskiego grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny szczecineckiej jednostki został poinformowany o niebezpiecznej jeździe kierującego Renault, który jadąc całą szerokością DK20 w pobliżu miejscowości Sitno, stwarzał ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Szczegółowa i niezwłocznie przekazana wszystkim patrolom informacja doprowadziła do ujawnienia pojazdu na trasie Sitno – Dziki. 

Policjanci chcąc zatrzymać pojazd do kontroli włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając kierowcy znak do zatrzymania się. Ten zignorował je, gwałtownie przyspieszył, a następnie zaczął uciekać w kierunku miejscowości Dziki. Ucieczka przed funkcjonariuszami polnymi drogami została udaremnione przez powalone konary drzew. Mężczyzna nie widząc szans ucieczki zatrzymał pojazd, zablokował się w samochodzie i odmówił współpracy z funkcjonariuszami. Odwlekanie w czasie konsekwencji prawnych, które i tak w tym przypadku były nieuniknione zmusiły mundurowych to podjęcia stanowczych działań. Policjanci przy użyciu tonfy wybili szybę i zatrzymali kierującego. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Ponadto jak wynikało z policyjnych systemów informatycznych obowiązuje go dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 

46-letniemu mieszkańcowi powiatu złotowskiego za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Kierujące odpowie przed sądem również za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Info: asp. Anna Matys

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj