Strona główna Borne Sulinowo Powiatowi taekwondziści z sukcesami w Białymstoku

Powiatowi taekwondziści z sukcesami w Białymstoku

Białystok był miejscem XXVIII finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych w taekwondo olimpijskim Podlaskie 2022. Powiat szczecinecki reprezentowało czworo zawodników z Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Taekwondo z Bornego Sulinowa. Wyjazd zawodników został dofinansowany z budżetu samorządu powiatowego.

Największy sukces odniósł Marcel Fijałkowski zdobywając dwa złote medale w walkach i dwuboju technicznym. Brązowy medal zdobyła w walkach Nikola Jakubowska, zaś Ignacy Naruszewicz zdobył punktowane V m. w walkach i VI m. w dwuboju technicznym. Maja Gałan zakończyła zmagania na IX miejscu. Marcel Fijałkowski zdobywając tytuł Mistrza Polski potwierdził swoją dominację w kat. wagowej -57 kg, zwiększając swoje szanse na udział w mistrzostwach świata, które odbędą się w Sofii w sierpniu.

Info: Piotr Rozmus