Strona główna Aktualności Strażacy podsumowują wietrzną sobotę

Strażacy podsumowują wietrzną sobotę

Sobota okazała się dla strażaków w regionie niezwykle wyczerpująca. Do zdarzeń spowodowanych przez silny wiatr w powiecie szczecineckim wyjeżdżali od godz. 6:00 aż 52 razy. Na szczęście, obyło się bez osób poszkodowanych.

Głównym zadaniem funkcjonariuszy oraz druhów było usuwanie powalonych i pochylonych drzew, które zagrażały osobom poruszającym się lokalnymi drogami. W Szczecinku przy ul. Polnej na samochody stojące na osiedlowym parkingu spadł ogromny konar, który spowodował wiele strat. Jedno z drzew spadło na budynek szczecineckiej Szkoły Muzycznej. Konar swoją siłą wybił szyby uszkadzając także zabytkowy taras. Z usuwaniem drzewa dość sporych rozmiarów zmagali się druhowie z OSP Gwda Wielka, a także zastępy z JRG Szczecinek.

Poza ww. zdarzeniami, obyło się bez innych poważniejszych. Do akcji wyjeżdżały jednostki: OSP Biały Bór, OSP Grabowo, OSP Sępolno Wielkie, OSP Drzonowo, OSP Gwda Wielka, OSP Żółtnica, OSP Parsęcko, OSP Grzmiąca, OSP Krosino, OSP Stary Chwalim, OSP Barwice, OSP Łubowo oraz OSP Miasta Bornego Sulinowa.

Jakub Łosek, Szczecinek112

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj