Strona główna Szczecinek Legia LOTTO Warszawa najlepsza

Legia LOTTO Warszawa najlepsza

Jak już wczoraj informowaliśmy, szczecinecki Plac Wolności zamienił się na sobotę w boiska do basketu. Już po raz osiemnasty odbył się Ogólnopolski Festiwal Koszykówki Ulicznej Streetball przed Ratuszem 2022. Do tegorocznej edycji imprezy zgłosiło się 16 zespołów, w skład których występowali zawodnicy z Warszawy, Poznania, Stargardu, Koszalina, Piły, Słupska, Gniezna, Pelpina, Czarnego oraz oczywiście ze Szczecinka.

Drużyny we wstępnej fazie rozgrywały swoje mecze w grupach, w systemie każdy z każdym. Po bardzo emocjonujących meczach do fazy play off w kategorii open awansowały Legia LOTTO Warszawa, Pęga Team Słupsk / Piła oraz dwa zespoły EMET Basket Szczecinek.

Do finału drugi raz z rzędu awansowali słupszczanie, któryz po bardzo ciekawym meczu przegrali z ekipą ze stolicy wynikiem 21:11. Zwycięzcy otrzymali nagrodę finansową w wysokości 2000 zł, srebrni medaliści musieli zadowolić się sumą 1000 zł.

Skład zwycięskiej ekipy: Marcin Zarzeczny, Maciej Adamkiewicz, Arkadiusz Kobus, Piotr Robak

W bratobójczym meczu o III miejsce młodszy zespół EMET-u pokonał 9:6 drużynę EMET Basket „Za 10 minut zgaśnie światło” Szczecinek.

Skład EMET I Basket: Maciej Kozłowski, Paweł Łukaszewicz, Kacper Rudzki, Jakub Cieślak

Skład EMET II Basket: Krzysztof Rodziewicz, Maciej Grondys, Piotr Zarychta.

W kategorii rocznik 2006 i młodsi zwyciężył zespół ŻAK-a Koszalin.