Strona główna Szczecinek Domowa plantacja zlikwidowana

Domowa plantacja zlikwidowana

Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku nie ustają w walce z przestępczością narkotykową. W efekcie ostatnio podjętych działań mundurowi zatrzymali kolejną osobę, która posiadała przy sobie narkotyki w postaci marihuany. Tym razem dzielnicowy ze Szczecinka odwiedził 48-latka, dla którego wizyta funkcjonariusza zakończyła się zarzutami oraz dozorem Policji.

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji odwiedził 48-letniego mieszkańca Szczecinka, który przechowywał narkotyki w swoim mieszkaniu. W jednym z pomieszczeń policjant ujawnił również profesjonalny namiot do uprawy roślin, w którym znajdowała się jedna doniczka z konopią indyjską. W wyniku podjętych działań policjanci zabezpieczyli prawie 290 gramów suszu roślinnego, który po przebadaniu okazał się marihuaną. 

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony na tym etapie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 48-latkowi zarzutu posiadania środków odurzających oraz nielegalnej uprawy marihuany. Jeszcze w piątek prokurator rejonowy zadecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem, a grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Info: asp. Anna Matys

Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku