Strona główna Borne Sulinowo Borne Sulinowo o włos od zwycięstwa

Borne Sulinowo o włos od zwycięstwa

Reprezentująca województwo zachodniopomorskie drużyna Szkoły Podstawowej w Bornem Sulinowie zajęła II miejsce w XXI edycji ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Jest to najwyższe miejsce w historii udziału drużyny z Pomorza Zachodniego w dotychczasowych edycjach wydarzenia.

Laureaci w składzie: Maja Jakubowska, Ziemowit Jastrzębski i Bartosz Obarzanek tworzyli drużynę, która zwyciężyła zarówno w etapie parkowym, jak i wojewódzkim, gdzie mierzyła się z zawodnikami z pozostałych parków krajobrazowych województwa zachodniopomorskiego.

Finał ogólnopolski odbył się w Wielkopolsce, gdzie uczniowie mierzyli się z najlepszymi drużynami z poszczególnych województw. Nasza ekipa wykazała się wielką wiedzą przyrodniczą przy rozwiązywaniu testu, rozpoznawaniu gatunków roślin i zwierząt chronionych. Bardzo sprawnie poszło im również w części terenowej konkursu, gdzie przy pomocy mapy w określonym czasie musieli wykonać zadania praktyczne.

W trakcie trzydniowego pobytu, drużyna uczestniczyła w wycieczkach do Lednicy i Poznania. Jedną z atrakcji było wypiekanie rogali świętomarcińskich. Dzieci miały okazję poznać uczniów z innych rejonów Polski, a także nawiązać nowe przyjaźnie.

Opiekunem uczniów była Anna Obarzanek, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Bornem Sulinowie.

Info: Urząd Miejski w Bornem Sulinowie