Strona główna Barwice Policja przestrzega razem z Sanepidem

Policja przestrzega razem z Sanepidem

W ramach kampanii społecznej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjantka ze szczecineckiej jednostki wspólnie z promotorem zdrowia z Sanepidu spotkała się z uczniami barwickiej szkoły podstawowej.

Do wakacji zostało już tylko 8 dni. Dla dzieci i młodzieży szkolnej zapewne będzie to czas beztroskiej zabawy i niezapomnianych przygód. Inaczej jednak na okres wakacyjny spoglądają służby, których zadania koncentrować się będą na zapewnieniu bezpieczeństwa. 

W murach Biblioteki Publicznej w Barwicach odbyło się spotkanie zadedykowane uczniom klas III. Podczas spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się na jakie zachowania będą w sposób szczególny reagować mundurowi. Jak bezpiecznie zachować się na drodze, jak bezpiecznie podróżować, odpoczywać nad morzem albo serfować w Internecie – na te i wiele innych pytań podczas spotkania odpowiadała policjantka wspólnie ze szczecineckim promotorem zdrowia. Na koniec, jako przestrogę, funkcjonariuszka zaprezentowała dzieciom spot dotyczący ryzykowanych zachowań nad wodą i ich konsekwencji.

Z życzeniami bezpiecznych wakacji prelegenci rozstali się z uczniami, ale tylko po to by przed ostatnim dzwonkiem dotrzeć do jak największej ilości małych odbiorców. 

Info: asp. Anna Matys