Strona główna Szczecinek Szymon Pindral na podium regat

Szymon Pindral na podium regat

Nie zwalniają tempa młodzi zawodnicy ŻMKS Orlę, którzy w ubiegły weekend tym razem rywalizowali na wodach jeziora Drawskiego podczas Żeglarskich Regat Stare Drawsko 2022 „Witamy wakacje na wodzie”.

Baza regat znajdowała się w niezwykle malowniczym Starym Drawsku. Sobota okazała się na tyle upalna, iż rozegrano tylko trzy biegi w klasach: Optimist, ISA 407, Laser. Do rywalizacji przystąpiły również jachty kabinowe. Młodzi szczecinecczanie w najliczniej obsadzonej klasie Optimist wystartowali w ilości siedmiu zawodników, spośród których najlepiej spisał się Szymon Pindral, ostatecznie trzeci po pasjonującej walce. Co warte podkreślenia, było to już trzecie podium tego zdolnego żeglarza w tym sezonie.

Niewiele gorzej popłynęli następni w klasyfikacji żeglarze ŻMKS Orlę – Wojciech Lisiecki był czwarty, Kacper Zagdan piąty, Igor Idczak szósty, Krystian Nikulak siódmy, Michał Fit ósmy, a Filip Gabryś dziesiąty. Na uwagę zasługuje z pewnością ósmy Michał, który okazał się tegorocznym debiutantem.

Szczecinecka młodzież doskonale rozpoczęła w Starym Drawsku wakacje oraz zebrała mnóstwo doświadczeń, które zaprocentują w przyszłych startach. Najbliższe przewidywane są na wodach jeziora Jamno podczas Bałtyckiego Pucharu Klas.