Strona główna Szczecinek Policja podsumowuje festiwal

Policja podsumowuje festiwal

Festiwal Zdobywców Fryderyków na placu koncertowym w Szczecinku zgromadził ponad 3 tys. fanów. Sporo osób zebrało się też wokół placu na pobliskich terenach zielonych. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i gości z ościennych miast i powiatów każdego dnia czuwało ponad 40 policjantów. W związku z trwającą dwa dni imprezą nie odnotowano żadnych zdarzeń kryminalnych, ani też ekscesów chuligańskich.

Szczecineccy policjanci do tego przedsięwzięcia przygotowywali się już od dawna. Tuż przed koncertem odbyła się odprawa w Komendzie Powiatowej Policji w Szczecinku. Działania ukierunkowane były głównie na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom oraz mieszkańcom, zarówno przed, w trakcie, jak i po imprezie.

Przy zabezpieczeniu trwających dwa dni koncertów pracowali funkcjonariusze wszystkich pionów. Najbardziej widoczni byli mundurowi z drogówki, którzy blokowali wjazd na wyłączoną z ruchu drogę wojewódzką nr 172. Policjanci musieli nie tylko zapewnić bezpieczeństwo osobom pieszym, ale przede wszystkim płynnie wskazywać możliwości objazdu kierowcom, którzy nie znali miasta.

Także inne policyjne służby – pionu prewencji, czy kryminalnego – dbały o bezpieczeństwo fanów i mieszkańców, współpracując ze służbami porządkowymi organizatora i innymi formacjami, w tym m.in. ze Strażą Miejską w Szczecinku. Dopiero sporo po północy ostatni policjanci mogli mówić o zakończeniu zabezpieczenia.

W policyjnych statystykach nie odnotowaliśmy żadnych poważniejszych wydarzeń. Mamy nadzieję, że kolejne imprezy na placu koncertowym przebiegną równie bezpiecznie.

Info: asp. Anna Matys