Strona główna Szczecinek Nie czekali biernie i ocalili ludzi

Nie czekali biernie i ocalili ludzi

Policjanci ze szczecineckiej komendy widząc kłęby dymu, a następnie ogień wydobywający się z wiaty na ul. Słupskiej natychmiast ruszyli z pomocą. Ich szybka reakcja najprawdopodobniej zapobiegła rozprzestrzenieniu się pożaru na znajdujący się w pobliżu dom i warsztat samochodowy, co pozwoliło ograniczyć straty w mieniu, ale przede wszystkim uratować życie śpiących właścicieli. Sierżanci Marcin Kakao i Grzegorz Bendza udowodnili, że są zawsze gotowi nieść pomoc.

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Szczecinku, inspektora Andrzeja Dziemianko, zostały złożone pisemne podziękowania za szybką i zdecydowaną reakcję dwóch funkcjonariuszy z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Pełniący służbę funkcjonariusze w dniu 29 czerwca 2022 roku przed godziną 5:00 zauważyli gęsty dym, który z każdą minutą przybierał na intensywności. Pierwsze podejrzenia o możliwości wystąpienia pożaru na terenie rodzinnych ogródków działkowych szybko zostały zweryfikowane przez policjantów. Dojeżdżając na miejsce zauważyli, że pali się altana na jednej z posesji przy ul. Słupskiej. 

Mundurowi błyskawicznie weszli na teren posesji budząc domofonem wszystkich domowników, sami zaś zaczęli gasić pożar. Na początku korzystali z gaśnic, ale ogień okazał się zbyt intensywny. Policjanci nie odpuszczali i zaczęli donosić wodę z ogrodowego basen, tym samym nieustannie walczyli z żywiołem do czasu przyjazdu strażaków.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy, udało się ograniczyć straty w mieniu oraz przede wszystkim zapobiec ludzkiej tragedii.

Info: asp. Anna Matys