Strona główna Szczecinek Amator metali, pomoc ptakom, wandal i groźna bójka

Amator metali, pomoc ptakom, wandal i groźna bójka

Foto: Straż Miejska w Szczecinku

Za strażnikami miejskimi ze Szczecinka kolejny intensywny tydzień. Przez ostatnie 7 dni podjęli oni 109 interwencji, wśród których trafiły się m.in. bójka, a także pomoc rannym ptakom.

Dzień pomocy ptakom

07.07.2022, ok. godz. 9:00: wezwanie z ul. Wypoczynkowej do rannego młodego bociana – ptak został odłowiony i przekazany do lekarza weterynarii. O godz. 11:30 kolejne wezwanie, tym razem do rannej mewy na ul. Wyszyńskiego – ptak został przewieziony do weterynarii. O godz. 14:50 następne zgłoszenie dotyczące rannego ptaka – tym razem z ul. Mickiewicza, gdzie strażnicy złowili kaczkę, którą przekazali lekarzowi weterynarii. I wreszcie godz. 20:40 na ul. Kopernika kolejny ranny ptak również oddany w ręce weterynarza.

Amator metali

07.07.2022, ok. godz. 22:55: telefoniczne zgłoszenie z ul. Sikorskiego, gdzie przy jednej z posesji mężczyzna niszczył i usiłował ukraść metalowe przęsło ogrodzenia. Dojeżdżając na miejsce strażnicy zauważyli idącego chodnikiem mężczyznę, który na widok radiowozu naciągnął na głowę kaptur i przyspieszył kroku. Posiadał on plecak z narzędziami, m.in. młotkiem, obcęgami, kombinerkami oraz kluczami. Następnie na ul. Sikorskiego strażnicy ujawnili dwa zniszczone przęsła ogrodzenia. Mężczyzna w rozmowie przyznał się do dokonanych zniszczeń i zamiaru sprzedania łupu na skupie złomu. Został przekazany przez strażników Policji.

Miejski wandal

08.07.2022, ok. godz. 03:05: na ul. Warcisława IV operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył jak młody mężczyzna wyrywa kołek podtrzymujący zasadzone tam drzewko. Patrol straży miejskiej ujął wandala przy wejściu do dworca kolejowego. Z uwagi na fakt, że z ręki kapała mu krew, strażnicy udzielili mu pomocy przedmedycznej i wezwali zespół ratunkowy. W trakcie opatrywania patrol został poinformowany o tym, iż wcześniej ten sam mężczyzna wybił szybę w zaparkowanym samochodzie. Po sprawdzeniu zgłoszenia, mężczyzna został przekazany Policji.

Bójka w centrum

10.07.2022, ok godz. 4:40: na ul. Warcisława IV operator kamer monitoringu wizyjnego ujawnił jak mężczyzna bije po twarzy drugiego mężczyznę. W wyniku otrzymanych ciosów, poszkodowany stracił przytomność. Patrol wysłany na miejsce ujął sprawcę, a następnie obaj mężczyźni zostali przekazani Policji.

Info: Straż Miejska w Szczecinku