Strona główna Aktualności Legalne ogniska w lokalnych lasach

Legalne ogniska w lokalnych lasach

Nadleśnictwo Szczecinek wespół ze Szczecinecką Lokalną Organizacją Turystyczną rozpoczęło budowę siedmiu miejsc, w których będzie można legalnie rozpalić ogniska. Paleniska znajdują się w najbardziej popularnych i uczęszczanych przez turystów lokalizacjach w naszym powiecie.

Część z palenisk znajduje się na terenie funkcjonującego od roku programu Zanocuj w lesie, który jest odpowiedzią na potrzeby miłośników bushcraftu i survivalu. Jak podkreślają leśnicy, program ten na naszym terenie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Do tej pory w lasach wokół Szczecinka ciepły posiłek można było przygotowywać za pomocą turystycznych kuchenek gazowych, teraz będzie można to zrobić także nad ogniskiem.

Miejsca gdzie legalnie rozpalimy ognisko znajdziemy nad jeziorami Trzesiecko, Spore, Wierzchowo, Radacz, Czarne i Dołgie. Mapy z zaznaczonymi miejscami ogniskowymi oraz regulamin dostępne są na stronie internetowej nadleśnictwa.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki wspólnemu czynowi społecznemu leśników, pracowników SzLOT oraz więźniów zatrudnionych w ramach programu Praca dla więźniów.

Uczestniczyliśmy wczoraj w inauguracyjnym ognisku z kiełbaskami w Sporem, gdzie byliśmy też świadkami ostatnich prac wykończeniowych przy palenisku. Pozostałe miejscówki będą gotowe do końca bieżącego tygodnia.