Strona główna Szczecinek Kołobrzeska idzie do remontu

Kołobrzeska idzie do remontu

Znajdująca się pod zarządem województwa ul. Kołobrzeska w Szczecinku doczeka się kompleksowego remontu. Szczegóły inwestycji poznaliśmy dziś na konferencji prasowej z udziałem wicemarszałka Tomasza Sobieraja.

Wbrew pierwotnym planom, będącą elementem drogi wojewódzkiej nr 172 arterię czeka spora metamorfoza. Kołobrzeska otrzyma nie tylko zupełnie nową nawierzchnię z oznakowaniem, ale też m.in. korekt doczekają się na niej krawężniki i odpływy ściekowe. Prace nie ominą także usytuowanych przy ulicy terenów zielonych.

Wykonawca – firma Pol-Dróg Drawsko Pomorskie – ma się pojawić wraz z maszynami budowlanymi na początku sierpnia, a prace ma zakończyć najpóźniej 3 miesiące od ich rozpoczęcia. Obecni na konferencji przedstawiciele firmy budowlanej zapewnili, że droga nie zostanie zamknięta, pojawi się na niej jedynie ruch wahadłowy. Koszt robót na blisko kilometrowym odcinku oszacowano na sumę 1,2 mln zł.

Jak podkreślał również obecny na spotkaniu z mediami radny wojewódzki Jakub Hardie-Douglas, realizacja inwestycji możliwa będzie dzięki zwiększeniu przez Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego aż o 30 mln tegorocznej puli środków przeznaczonych na remonty dróg podległych Urzędowi Marszałkowskiemu. Aż prawie połowa tej sumy trafi do powiatu szczecineckiego, gdyż do remontu idzie również DW172 na odcinku Barwice – Polne.