Strona główna Gmina Szczecinek Bartosz Arłukowicz w Turowie

Bartosz Arłukowicz w Turowie

Turowo staje się polityczną stolicą regionu. Po sobotniej wizycie premiera Mateusza Morawieckiego w lokalnej szkole podstawowej, tym razem do podszczecineckiej miejscowości przyjedzie Bartosz Arłukowicz, europoseł Koalicji Obywatelskiej i były Minister Zdrowia w Rządzie Donalda Tuska i Ewy Kopacz.

Premier Morawiecki na spotkanie w Turowie, nie wpuścił mieszkańców Turowa? To ja zapraszam mieszkańców Turowa i okolicznych miejscowości na spotkanie OTWARTE – pisze na swoim facebookowym profilu polityk, jednocześnie dodając – Zobaczmy się wszyscy na boisku w Turowie w ten piątek, 22 lipca,o godz. 17.00! Zapraszamy!

Urodzony w Resku Bartosz Arłukowicz swoje zawodowe życie poświęcił małym pacjentom, m.in. od czasu ukończenia studiów będąc zatrudnionym w Klinice Hematoonkologii i Onkologii Dziecięcej Pomorskiej Akademii Medycznej. Oprócz pełnienia funkcji ministerialnych, był także posłem na Sejm RP VI, VII i VIII kadencji. W roku 2019 z ramienia KO wystartował w wyborach do Parlamentu Europejskiego, uzyskując mandat po otrzymaniu prawie 240 tys. głosów poparcia.