Strona główna Gmina Szczecinek Bartosz Arłukowicz spotkał się z mieszkańcami Turowa

Bartosz Arłukowicz spotkał się z mieszkańcami Turowa

Zgodnie z zapowiedzią, do Turowa zawitał dziś europoseł Bartosz Arłukowicz. Były Minister Zdrowia zorganizował dla mieszkańców podszczecineckiej miejscowości otwarte spotkanie na lokalnym boisku.

Polityk w Turowie pojawił się na długo przed zaplanowanym spotkaniem aby udać się na spacer po miejscowości. Jego przewodnikiem była Justyna Dolat – sołtys, która tej zimy przejęła funkcję po głośnych protestach lokalnej społeczności. Poseł do PE do demokratycznej zmiany na tym stanowisku wielokrotnie zresztą nawiązywał, apelując również kilkukrotnie do turowian o pójście na przyszłe wybory. W swoim krótkim przemówieniu na stadionie nawiązywał także do kwestii medycznych, szalejącej inflacji czy też problemów na rynku surowców energetycznych.

Po wystąpieniu przyszedł czas na dialog z mieszkańcami. W stronę Bartosza Arłukowicza kierowano m.in. pytania o służbę zdrowia, przewidywalność państwa oraz miliardowe dotacje na telewizję publiczną. Mieszkający w Turowie dzielili się także swoimi negatywnymi wrażeniami z ubiegłotygodniowej wizyty premiera.