Strona główna Grzmiąca OSP Krosino oficjalnie z nowym wozem

OSP Krosino oficjalnie z nowym wozem

Strażacy z OSP Krosino stali się pierwszymi w Gminie Grzmiąca posiadaczami ciężkiego wozu gaśniczego. Uroczystość oficjalnego przekazania wraz z poświęceniem nowego samochodu odbyła się w ubiegłą sobotę na terenie miejscowej remizy.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. Wiceminister Klimatu i Środowiska Małgorzata Golińska, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Szczecinku st. kpt. Michał Popowicz, reprezentująca starostę Dyrektor Wydziału Funduszy Zewnętrznych, Współpracy i Rozwoju Katarzyna Oleś, Wój Gminy Grzmiąca Patryk Makowski, a także radna Magdalena Strzelec, która najusilniej zabiegała o sprowadzenie auta do Krosina.

To spełnienie naszych marzeń – tak o swoim „nowym” nabytku mówią strażacy z OSP Krosino, którzy mają w swojej remizie już dwa duże pojazdy gaśnicze. Cudzysłów jest tutaj nieprzypadkowy, gdyż świeżo przyjęta do jednostki Scania wcześniej służyła funkcjonariuszom Komendy Powiatowej PSP w Szczecinku. Auto posiada zbiornik wody o pojemności 5 tys. l oraz zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 500 l. 

Jak dodał również dh Przemysław Kozij, Naczelnik OSP Krosino, pojazd jest na bieżąco doposażany dzięki lokalnym sponsorom – głównie lokalny oddział KPPD Szczecinek, które przekazało na ten cel ponad 20 tys. zł – i ma już za sobą także pierwsze wyjazdy. Warto podkreślić, że faktem stała się także budowa remizy dla OSP Krosino. Już wkrótce rozpoczną się prace projektowe, a zaraz po nich ruszą starania o środki zewnętrzne niezbędne do realizacji inwestycji.