Strona główna Barwice Koncertowo w Barwicach

Koncertowo w Barwicach

Swoje święto obchodzili wczoraj również barwiczanie. W tym roku na terenie lokalnego parku miejskiego bawiono się w stylu włoskim.

Wydarzenie rozpoczęło się od przyjazdu na miejsce festynu załóg biorących udział w VII Dixie Rajd Old Mobile. Piękne widoki klasycznej motoryzacji uzupełniała nastrojowa muzyka z dwudziestolecia międzywojennego, o którą zadbał zespół Dixie Band. Następne scenę jak i teren przed nią przejęli miejscowi artyści – podopieczni lokalnego Ośrodka Kultury i Turystyki (zarówno śpiewający jak i tańczący), kilkukrotnie pojawiający na scenie zespół Takie nie Inne, a także złożony z miejscowych seniorów chór Chwytaj Dzień.

Pierwszymi gwiazdami wieczoru był duet Halina Benedyk i Marco Antonelli. Zdobywcy III miejsca na Festiwalu w Sopocie w roku 1984 (utworem Frontiera) wykonywali utwory zarówno w parze jak i osobno. We dwoje wspólnie z publicznością wyśpiewali największe przeboje italo-disco, solo mogliśmy usłyszeć m.in. Nie płacz kiedy odjadę śpiewane przez Włocha, Polka zaś przypomniała swój największy hit Mamy po 20 lat, uhonorowany nagrodą na Festiwalu w Opolu w 1987 roku.

Po niezwykle energicznym występie polsko-włoskiego duetu scenę przejął Stefano Terrazzino z zespołem, który podtrzymał apenińskie nastroje wśród publiczności prezentując jej najpopularniejsze włoskie standardy. Imprezę zakończyła dyskoteka, na którą zaprosił lokalny DJ Rafał Jóźwik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj