Strona główna Barwice Koncertowo w Barwicach

Koncertowo w Barwicach

Swoje święto obchodzili wczoraj również barwiczanie. W tym roku na terenie lokalnego parku miejskiego bawiono się w stylu włoskim.

Wydarzenie rozpoczęło się od przyjazdu na miejsce festynu załóg biorących udział w VII Dixie Rajd Old Mobile. Piękne widoki klasycznej motoryzacji uzupełniała nastrojowa muzyka z dwudziestolecia międzywojennego, o którą zadbał zespół Dixie Band. Następne scenę jak i teren przed nią przejęli miejscowi artyści – podopieczni lokalnego Ośrodka Kultury i Turystyki (zarówno śpiewający jak i tańczący), kilkukrotnie pojawiający na scenie zespół Takie nie Inne, a także złożony z miejscowych seniorów chór Chwytaj Dzień.

Pierwszymi gwiazdami wieczoru był duet Halina Benedyk i Marco Antonelli. Zdobywcy III miejsca na Festiwalu w Sopocie w roku 1984 (utworem Frontiera) wykonywali utwory zarówno w parze jak i osobno. We dwoje wspólnie z publicznością wyśpiewali największe przeboje italo-disco, solo mogliśmy usłyszeć m.in. Nie płacz kiedy odjadę śpiewane przez Włocha, Polka zaś przypomniała swój największy hit Mamy po 20 lat, uhonorowany nagrodą na Festiwalu w Opolu w 1987 roku.

Po niezwykle energicznym występie polsko-włoskiego duetu scenę przejął Stefano Terrazzino z zespołem, który podtrzymał apenińskie nastroje wśród publiczności prezentując jej najpopularniejsze włoskie standardy. Imprezę zakończyła dyskoteka, na którą zaprosił lokalny DJ Rafał Jóźwik.