Strona główna Szczecinek Szczecinek gotowy na Pol’and’Rock

Szczecinek gotowy na Pol’and’Rock

Z początkiem tygodnia Szczecinek stał się głównym węzłem przesiadkowym dla dziesiątek tysięcy osób jadących na festiwal Pol’and Rock. Wydarzenie organizowane jest w Broczynie niedaleko Czaplinka. Ale to właśnie do Szczecinka zjeżdżają pociągi i podróżni z całej Polski.

Zdawaliśmy sobie sprawę, że do Szczecinka przyjadą tysiące osób, które właśnie na naszym dworcu PKP będą przesiadały się do pociągów jadących już bezpośrednio na festiwal. Dlatego zdecydowaliśmy się na podjęcie działań, które nie tylko usprawnią komunikację, ale przede wszystkim poprawią komfort i bezpieczeństwo – zapewnia Daniel Rak, Burmistrz Szczecinka.

W minionym tygodniu odbyły się aż trzy spotkania zarządów kryzysowych w sprawie organizacji ułatwień, o których wspomniał włodarz miasta. W rozmowach zorganizowanych w Drawsku Pomorskim uczestniczyli samorządowcy, a w Szczecinie przedstawiciele organizatorów festiwalu. Ostatnie spotkanie zorganizowane zostało w szczecineckim Ratuszu. Co ustalono w jego trakcie?

Przede wszystkim, na naszym dworcu pojawił się polowy punkt medyczny, w którym wszystkim podróżnym rozdawana jest darmowa woda. Dodatkowo w okolicach dworca ustawione zostały toalety, umywalnie i śmietniki. Ustawiono też tymczasowe ogrodzenie, aby oddzielić ruch pieszych i samochodów. Wszystko po to, aby zadbać o bezpieczeństwo i porządek – informuje Dorota Rusin-Hardenbicker, Wiceburmistrz Szczecinka. I dodaje, że na samym obiekcie zorganizowane zostały także wzmożone patrole Straży Miejskiej i Policji, a na peronach zamontowana została dodatkowa kamera.

Na tym jednak nie koniec. SAPiK zaangażował się w utworzenie punktu informacyjno-turystycznego dla podróżujących. Są w nim dostępne wszelkie materiały i gadżety związane z promocją miasta. Przed samym budynkiem pojawiły się natomiast wizualizacje przedstawiające dworzec po gruntownym remoncie. Należy bowiem pamiętać, że nadal jest on własnością PKP. My natomiast chcieliśmy pokazać podróżnym, jak zmieni się obiekt po przejęciu przez Miasto – podsumowuje wiceburmistrz Maciej Makselon.

Festiwal Pol’and Rock kończy się w najbliższą niedzielę. Wtedy też spodziewana jest kolejna fala podróżnych, tym razem wracających do swoich domów. Stąd też usprawnienia na szczecineckim dworcu obowiązywać będą do najbliższego poniedziałku.

Info: M. Pietrzyk, UM Szczecinek