Strona główna Szczecinek Modernizacja za ponad 3 mln zł

Modernizacja za ponad 3 mln zł

Wyłoniony został wykonawca pierwszego etapu rozbudowy wraz z modernizacją budynków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku. Zgodnie z obawami, wyszło drożej niż zakładano.

Budżet przeznaczony na realizację tej części inwestycji wynosił 2 miliony 840 tysięcy złotych. Do przetargu stanęło pięć firm, a najtańsza oferta opiewała na kwocie 3 mln 300 tys. zł, zaś najdroższa 3 mln 982 tys. zł.

Ostatecznie za najkorzystniejszą ofertę uznano tę złożoną przez Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens z Koszalina, która wyceniła prace na 3 miliony 300 tysięcy złotych.

Jak powiedział oficer prasowy szczecineckiej komendy kpt. Mirosław Śledź: Wkrótce nastąpi podpisanie umowy między wykonawcą, a komendantem powiatowym. Zaraz po tym powinny rozpocząć się prace budowlane.

Jak informowaliśmy wcześniej, etap I, na który ogłoszony został przetarg ma polegać na rozbiórce dotychczasowego budynku blaszanego oraz budowie nowego budynku garażowego ze stali wraz z wykonaniem niezbędnych robót z branży elektrycznej i sanitarnej. Ukończenie tego poziomu prac przewidziane jest na koniec bieżącego roku.

Całość inwestycji będzie realizowane dzięki środkom z „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025”.

Jakub Łosek / Szczecinek112