Strona główna Szczecinek WOPR zaprasza na akcję promocyjną

WOPR zaprasza na akcję promocyjną

Zachodniopomorski WOPR przez sobotę i niedzielę będzie promował w Szczecinku bezpieczny wypoczynek nad wodą. W ramach akcji odbywającej się pod hasłem Trzeźwość nad wodą zaplanowano działania profilaktyczne połączone z aktywnością na świeżym powietrzu i nauką udzielania pierwszej pomocy. Akcję wspiera Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Zachodniopomorskiego powraca i w tym roku z działaniami profilaktycznymi wspieranymi przez Urząd Marszałkowski. Ratownicy w najbliższy weekend, 13-14 sierpnia 2022 r. na kąpielisku w Szczecinku na Plaży Miejskiej organizować będą specjalne działania edukacyjne i profilaktyczne, by pokazać jak ogromne zagrożenie niesie ze sobą nadużywanie alkoholu i bycie pod wpływem środków odurzających podczas wypoczynku nad wodą.

Szczecinecka część akcji odbywać się będzie w godz. 11:00-16:00, na wspomnianej plaży przy wyciągu do nart wodnych. Będzie można w jej czasie nauczyć się m.in. obsługi defibrylatora AED. To proste i intuicyjne urządzenie, które może uratować życie podczas nagłego zatrzymania krążenia. Sprzęt wydaje jasne polecenia głosowe, ułatwiając tym samym przeprowadzenie skutecznej akcji ratunkowej. Jak podkreślają ratownicy medyczni – wykonywanie uciśnięć klatki piersiowej oraz użycie defibrylatora AED w ciągu 3-4 minut od momentu zatrzymania krążenia zwiększa szanse na przeżycie nawet do 75%. Dlatego tak ważne są szkolenia, zdobywanie wiedzy i umiejętności praktycznych.

Podczas spotkań w Szczecinku ratownicy WOPR będą też uczyć zasad udzielania pierwszej pomocy oraz zachęcać do różnych aktywności, ale bez alkoholu i narkotyków. Działania wspiera Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Info: WOPR Powiatu Szczecineckiego