Strona główna Szczecinek W całym kraju świętuje wojsko. W Szczecinku również

W całym kraju świętuje wojsko. W Szczecinku również

Wspólna modlitwa podczas tradycyjnej mszy świętej tradycyjnie rozpoczęła szczecineckie uroczystości Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Po nabożeństwie, celebrowanym w Kościele Mariackim, wszyscy biorący udział w obchodach przenieśli się pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, a wszystko w asyście kompanii honorowej oraz przy wtórze wojskowej orkiestry.

Z krótkim przemówieniem do zgromadzony wystąpiła gospodarz uroczystości, poseł Małgorzata Golińska. Wiceminister Środowiska w szczególny sposób podkreślała wagę Bitwy Warszawskiej.

Odpowiednią oprawę wydarzeniu nadały kompania honorowa Wojska Polskiego, Orkiestra Wojskowa z Koszalina oraz poczty sztandarowych szkół, organizacji oraz służb mundurowych. Żołnierze nie tylko zadbali o salwę honorową, ale i również uroczystą defiladę, a także mini wystawę sprzętu wojjskowego. Nie mogło oczywiście zabraknąć składania kwiatów pod pomnikiem marszałka.

Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć z wydarzenia oraz już teraz zapraszamy na relację z wydarzenia na łamach naszej strony, która pojawi się wkrótce.