Strona główna Gmina Szczecinek Największe dożynki w historii gminy

Największe dożynki w historii gminy

Już 10 września odbędą się prawdopodobnie największe dożynki w historii gminy. Zapraszam na wydarzenie roku 2022 – powiedział Wójt Ryszard Jasionas zapraszając wszystkich do Marcelina. Takiego święta plonów jeszcze nie było.

W programie znajduje się wiele atrakcji dla dzieci, m.in. bajkowe postacie, zamki dmuchane i wiele innych. Dorośli będą mogli lepiej poznać kulturę regionu dzięki stoiskom stowarzyszeń i kół gospodyń wiejskich z całego powiatu. 

Dodatkową atrakcją będzie „Bitwa regionów”. Jest to projekt realizowany przez Ministerstwo Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W ramach „Bitwy Regionów” rywalizować będzie 11 kół gospodyń wiejskich z dwóch powiatów – powiedział wójt Ryszard Jasionas. 

Zwieńczeniem zabawy będzie koncert jednego z najpopularniejszych zespołów disco polo. Agnieszka Drewnicka, czyli zespół Exaited z hitami takimi jak Dziś Ci to powiem, Pokaż mi dziś i Daj, daj, daj 10 września wystąpi pod Szczecinkiem!

Zespół Exaited znany jest m.in. Wakacyjnej Trasy Dwójki i występów w Polo TV. Największą rozpoznawalność przyniósł utwór Dziś Ci to powiem, który został nagrodzony poczwórną platynową płytą za rekord sprzedaży.

Serdecznie zapraszam wszystkich do Marcelinia 10 września na godzinę 14:00. Rozpoczniemy od uroczystej Mszy Świętej – zachęca Ryszard Jasionas.

Info: Jakub Diakun, UG w Szczecinku