Strona główna Szczecinek Miłośnicy ciężkich brzmień pomogą dwóm chłopakom

Miłośnicy ciężkich brzmień pomogą dwóm chłopakom

Jubileuszowy Materiafest już w ten weekend. Jak przystało na X edycję, organizatorzy przygotowali nie tylko mnóstwo niespodzianek dla fanów ciężkiego brzmienia, ale również postanowili upamiętnić okrągłą edycję wydarzenia pomagając dwóm chłopakom w powrocie do zdrowia – nastoletniemu szczecinecczaninowi Filipowi oraz maleńkiemu Orfeuszkowi.

Kilka dni temu dostaliśmy info z domu kultury w Szczecinku, że mieszka tutaj u nas w mieście chłopak, który potrzebuje szybko pomocy ponieważ cierpi na zwyrodnienie barwnikowe siatkówki i stopniowo traci wzrok. Czas działa tutaj bardzo na niekorzyść więc oczywiście od razu zaczęliśmy myśleć jak tu Filipowi pomóc – informują członkowie zespołu Materia, jednocześnie dodając – No więc robimy tak że przy wejściu na festyn będzie do kupienia cegiełka dla Filipa i każdy niech sobie wydzieli 10 zeta ze swojego budżetu, siup do skrzyneczki i wchodzimy na festyn. Wszystko co zbierzemy oczywiście oddajemy.

Jak się okazuje, nie tylko Filip otrzyma wsparcie po festiwalu. Jakoś tak się złożyło że następnego dnia napisała do nas mama Orfeuszka, który jest jeszcze dzidziusiem i niestety cierpi na dystrofię mięśniową Duchenne’a, czyli jego małe mięśnie bez odpowiedniego leczenia po prostu całkiem znikną… A więc mamo Orfeuszka. możesz liczyć na materiafestynowiczów bo to kozaki jakich mało! Pieniążki dla Orfeuszka zbieramy do puszki przy stoisku z koszulkami. No i bardzo prosimy Was aby każdy coś do puszeczki wrzucił! – czytamy na oficjalnym profilu imprezy.

No więc, w tym roku materiafestyn płatny, ale tak hajs wydają tylko totalne barony i kozaki. Ogólnie różne niezależne źrodła podają, że metale, pomimo iż lubią piosenki o zabijaniu i dekadencji, to tak naprawdę radosne mądre ludzie o wielkich sercach. Jesteśmy więc przekonani, że tak jak my jesteście szczęśliwi, że przy okazji festynu możemy połączyć się i choć trochę pomóc. Dziękujemy Wam za to pięknie z góry! – kończą w swoim stylu organizatorzy wydarzenia.