Strona główna Bez kategorii Raport Straży Miejskiej – 79 interwencji.

Raport Straży Miejskiej – 79 interwencji.

W okresie od 29.08.2021 r. do 4.09.2022 r. strażnicy podjęli 79 interwencji. Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 16 zdarzeń. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 57 interwencje. 5 osób przekazano Policji, jedna osoba została doprowadzona do miejsca zamieszkania. Strażnicy zastosowali blokady na koła 3 samochody i pomogli w uruchomieniu 3 samochodów. 7 zwierząt zostało przekazanych do schroniska dla zwierząt lub lekarzy weterynarii.

30.08.2022 r. około godziny 8:30 patrol straży miejskiej podczas patrolowania ulicy Miłej został zatrzymany przez przechodnia, który zgłosił, że przed chwilą nieznany mu mężczyzna dokonał kradzieży w pobliskim sklepie i uciekł. Po spatrolowaniu terenu, na podstawie ustalonego rysopisu sprawca kradzieży został ujęty. Wraz z nim strażnicy udali się do sklepu, gdzie ustalono, że ukradł on trzy butelki wódki. Sprzedawczyni, która pobiegła za nim udało się skradzioną wódkę odzyskać. Mężczyzna został przekazany Policji.

30.08.2022 około godziny 18:45 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył grupę młodych osób przebywającą na parkingu przy Placu Wolności. Młody mężczyzna z tej grupy pił piwo. Patrol, który udał się na miejsce wylegitymował siedem osób w tym pijącego piwo. Okazało się, że jest to piętnastolatek. Młodzieniec został przekazany Policji.

31.08.2022 około godziny 9:25 przy ul: Trzesieckiej interwencja w autobusie komunikacji miejskiej, gdzie pijany mężczyzna awanturował się i nie chciał wysiąść. Strażnicy wyprowadzili go a następnie doprowadzili do miejsca zamieszkania.

31.08.2022 r. około godziny 9:50 na skrzyżowaniu ulicy jeziornej i Kościuszki operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył leżącego mężczyznę, któremu przechodzień udzielał pierwszej pomocy. W momencie przyjazdu patrolu straży miejskiej mężczyzną zajmowali się już ratownicy medyczni. Przez okres trwania reanimacji strażnicy kierowali ruchem drogowym zabezpieczając miejsce prowadzenia akcji ratowniczej.

1.09.2022 około godziny 13:25 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył dużą grupę młodych osób spożywających za CK Zamek alkohol. Patrol, który udał się na miejsce wylegitymował dwie nieletnie uczennice jednej ze szkół ponadpodstawowych w Szczecinku, które spożywały tam alkohol. Z uwagi na brak możliwości przekazania ich Policji zostały zwolnione natomiast informacja o zdarzeniu trafi do szkoły.

2.09.2022 r. około godziny 19:00 zgłoszenie ze szpitala dotyczące mężczyzny leżącego w klatce schodowej szpitala. Na miejscu pomiędzy piętrami strażnicy zastali dobrze nam znanego z wielu wcześniejszych interwencji bezdomnego. Mężczyzna ten leżał na posadzce pomiędzy piętrami utrudniając przejście tamtędy. W ręku trzymał otwarte piwo w puszcze. Po dobudzeniu
i wylegitymowaniu wyprowadzono go ze szpitala. Na mężczyznę zostanie skierowany wniosek o ukaranie.

2.09.2022 około godziny 20:25 przy ul: Kopernika operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył grupę młodzieży spożywającą alkohol. Na miejscu strażnicy wylegitymowali między innymi trójkę nieletnich pijącą piwa. Były to dwie dwunastolatki uczennice szkoły podstawowej oraz chłopiec w wieku 15 lat. Całą trójka została przekazana Policji.

4.09.2022 około godziny 6:30 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył na mysiej wyspie grupę osób spożywających tam alkohol oraz rzucających
w siebie stojącymi tam krzesłami, leżakami. Przed przyjazdem patrolu część
z nich odjechała samochodem natomiast dwójka z uczestniczących w tej zabawie została ujęta, ukarania mandatami a po ukaraniu uporządkowali to miejsce.