Strona główna Aktualności Dożynki Gminy Szczecinek – Marcelin

Dożynki Gminy Szczecinek – Marcelin

Święto Plonów to najważniejsze w roku święto rolników, będące uwieńczeniem ich ciężkiej pracy. W sobotę (10 września) w Marcelinie odbyły się tegoroczne Dożynki Gminy Szczecinek.

Tradycyjnie święto rozpoczęło się mszą świętą  w trakcie której miało miejsce poświęcenie plonów i dożynkowych wieńców. Tegoroczni starostowie byli to Monika Federowicz oraz pan Roman Skóra od których wójt Ryszard Jasionas oraz przewodniczący Rady Gminy Szczecinek Andrzej Usik odebrali bochny chleba. Następnie chleby wypieczone ze zbóż z tegorocznych zbiorów zostały rozdane pomiędzy uczestników

Jak mówi wójt Ryszard Jasionas – „To był dobry rok dla rolników…” . Wójt wyraził tez obawy o przyszłoroczne zbiory i opowiedział o planach na energetyczną przyszłość Gminy Szczecinek. ( Cała wypowiedź w video poniżej)

Jedną z atrakcji dożynek w Marcelinie, był konkurs dla kół gospodyń wiejskich, zorganizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Zwycięstwo w pierwszym etapie konkursu „Bitwa Regionów” przypadło KGW Spore Babki, za potrawę „Spora babka”, babkę ziemniaczaną z sosem grzybowym z prawdziwków.

Gwiazdą wieczoru była grupa „Exaited” która zgromadziła sporą publiczność.